Na jednej z kilku luźnych kartek z treściami matematycznym znalazłyśmy bardzo interesujące próby wyznaczania pierwiastka kwadratowego z liczby metodą…
Na jednej z kilku luźnych kartek z treściami matematycznym znalazłyśmy bardzo interesujące próby wyznaczania pierwiastka kwadratowego z liczby metodą…
W zeszytach Bogdana Kajaka możemy zauważyć charakterystyczny układ notatek. Każdy temat zaczyna się nazwą działu, a pod nią znajduje się…
Użycie terminu NWW i NWP w odniesieniu do wyrażeń algebraicznych ułamkowych. Obecnie ten termin raczej stosowany jest do liczb. …
Zeszyt Bohdana Kajaka różni się od teraz używanych zeszytów. Ma nietypowe wymiary- 21cm x 17cm. Zeszyt składa się z…
W notatkach Bohdan używał języka potocznego, sformułowań charakterystycznych dla wypowiedzi ustnej. Niektóre zapisy nie są ściśle matematyczne, występują dygresje. Zwraca…
II wojna światowa odbiła się na życiu każdego Polaka. Fenomenem na skalę światową było stworzenie Polskiego Państwa Podziemnego, które w…
Te dwa zabytkowe kościoły są bezpośrednio związane z naszym bohaterem. Świątynia św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży była…
W latach 1939 – 1944 Pawiak pełnił rolę największego więzienia dla osób podejrzanych politycznie . Historycy szacują, że na skutek…
W 1862 roku w Warszawie powstało Muzeum Sztuk Pięknych. W roku 1916 jego znaczenie i zbiory kulturowe znacznie wzrosły. W…
Po agresji III Rzeszy i ZSRR na Polskę w 1939 roku, Niemcy prowadzili twardą i okrutną politykę okupacyjną wobec Polaków….
Bogdan interesuje się sportem. Podczas pobytu w szkole letniej w Mieni k/ Mińska Mazowieckiego, w liście do rodziców z 7…