Zdjęcie z mamą, mógł mieć ok. 4 lata (1926r.)…
Obecnie, w dobie Internetu, kiedy komunikujemy się za pomocą messengera, snapchata, maili i innych mediów społecznościowych, zwyczaj pisania listów…
Życie codzienne młodych Warszawiaków Dwudziestolecia Międzywojennego przepełnione było młodzieńczą beztroską, swobodą i radością z odzyskanej niepodległości. Główne informacje na temat…
Na podstawie listów Ewy i Janki do Bohdana Kajaka możemy dowiedzieć się, jak młodzież spędzała czas w 20-leciu…
Zniszczenia po I wojnie światowej , bezrobocie, inflacja doprowadziły gospodarkę Polski do ruiny. Odbudowując kraj, jednym z ważniejszych zadań stało…
Na tajnych naukach, polskie dzieci i młodzież korzystała z pojedynczych sztuk podręczników, które były najczęściej własnością nauczyciela. Jednak, by…
Dawniej tkanka kostna była postrzegana jako mieszanina związków mineralnych i organicznych….
Na podstawie porównania opisów Ameryki Północnej widać, że informacje zawarte w zeszycie Bohdana i w obecnej podstawie programowej zawierają podobne…
Bogdan Kajak w swoich notatkach z fizyki i astronomii opisał Układ Słoneczny. Wiele informacji, pisanych jeszcze…
Na jednej z kilku luźnych kartek z treściami matematycznym znalazłyśmy bardzo interesujące próby wyznaczania pierwiastka kwadratowego z liczby metodą…
W zeszytach Bogdana Kajaka możemy zauważyć charakterystyczny układ notatek. Każdy temat zaczyna się nazwą działu, a pod nią znajduje się…
Użycie terminu NWW i NWP w odniesieniu do wyrażeń algebraicznych ułamkowych. Obecnie ten termin raczej stosowany jest do liczb. …
Zeszyt Bohdana Kajaka różni się od teraz używanych zeszytów. Ma nietypowe wymiary- 21cm x 17cm. Zeszyt składa się z…
W notatkach Bohdan używał języka potocznego, sformułowań charakterystycznych dla wypowiedzi ustnej. Niektóre zapisy nie są ściśle matematyczne, występują dygresje. Zwraca…
Bogdan interesuje się sportem. Podczas pobytu w szkole letniej w Mieni k/ Mińska Mazowieckiego, w liście do rodziców z 7…